Dlaczego warto odwiedzić Dolinę Baryczy i Stawy Milickie?

Stawy Milickie znajdują się niedaleko Wrocławia, ale faktem jest że nie każdy mieszkaniec stolicy Dolnego Śląska wie, że ma w okolicy takie cudo. A czym dokładnie są Stawy Milickie? To wielki, bo licząc 285 stawów zespół, połóżony w dolinie Baryczy. Ich łączna powierzchnia wynosi blisko 77 km 2. W najgłębszym miejscy stawy mają 2,5m. Niestety nie wszystkie z nich są w dobrej kondycji. Część uległa degradacji, stoją pozbawione wosy i zdewastowane.

Stawy Milickie zostały założone w XIII wieku przez zakon cystersów. Co ciekawe nawet dziś są uznawane za największe hodowle karpia na Starym Kontynencie. Poza tym ten obszar jest również najwiekszym rezerwatem przyrodniczym w naszym kraju. Ten teren jest również cenny ze względu za zamieszkujące go gatunki ptaków.

Dlaczego warto odwiedzić Dolinę Baryczy i Stawy Milickie?

Po pierwsze ze względu na naturalne piękno tego miejsce. Jeśli szukasz sposobu na wyciszenie to idealny sposób, aby się zrelaksować i odpocząć od zgiełku miasta.

Po drugie stawy to idealne miejsce dla wielbicieli ryb słodkowodnych. To tu odbywa się hodowla i sprzedaż ryb. Możliwy jest również ich odłów.

Wreszcie po trzecie na terenie Stawów znajduje się Centrum Edukacyjno-Turystyczne w którym coś dla siebie znajdą zarówno Ci młodsi jak i starsi odwiedzający.

To co? Gotowi na wycieczkę?